Կլիմով. Ռուսաստանը հայ ժողովրդի անվտանգության իրական երաշխավորն է
Հայ ժողովրդի համար անվտանգության իրական երաշխավոր կարող է լինել միայն Ռուսաստանը, սակայն ամերիկացիները փորձում են լարվածության աղբյուր ստեղծել, ՌԻԱ Նովոստիին ասել է ՌԴ Դաշնության խորհրդի պետական ​​ինքնիշխանության պաշտպանության հանձնաժողովի ղեկավար Անդրեյ Կլիմովը։
«Աշխարհի բոլոր երկրներից միայն մեր երկիրը կարող է լինել հայ ժողովրդի անվտանգության իրական երաշխավորը»,- ասել է սենատորը։
Միաժամանակ նա նշել է, որ Միացյալ Նահանգները, հասկանալով, որ «վաղ թե ուշ ուկրաինական արկածախնդրությունը կավարտվի, և ոչ իրենց օգտին, լարվածության նոր զղբյուրներ է ստեղծում»։
«Վաշինգտոնը երբեք չի թաքցրել, որ մտադիր է շարունակել լարել իրավիճակը Կովկասում և փորձել ապակայունացնել Ռուսաստանը Կովկասի միջոցով։ Այստեղ ոչ մի նոր բան չկա»,- հավելել է նա։

Климов: Россия является для Армении реальным гарантом безопасности
Для армянского народа реальным гарантом безопасности может быть только Россия, однако американцы пытаются создать очередной очаг напряженности, заявил РИА Новости глава комиссии Совета федерации по защите государственного суверенитета РФ Андрей Климов.
Ранее премьер Армении Никол Пашинян заявил, что российские миротворцы провалили свою миссию в Нагорном Карабахе.
«У армянского народа из всех стран мира реальным гарантом безопасности может быть только наша страна», - сказал сенатор.
Вместе с тем, он отметил, что США, понимая, что «рано или поздно украинская авантюра закончится, причем, не в их пользу, готовят новые участки напряжения».
«Вашингтон никогда не скрывал, что собирается на Кавказе продолжать нагнетать обстановку и через Кавказ пытаться дестабилизировать Россию. Здесь ничего нового нет», - добавил он.