Ադրբեջանը պետք է ենթարկվի պատժամիջոցների. Բոբ Մենենդես
ԱՄՆ սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը Արցախի հարցով լսումների ժամանակ հայտարարել է, որ Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցների հարց է պետք քննարկել։
«Իլհամ Ալիևն ասում է, որ ինքը չի կազմակերպում էթնիկ զտումներ: Բայց դա հենց այն է, ինչ ինքն անում է», - նշել է նա։
Մենենդեսն ասել է, որ կգտնեն, թե ինչ միջոցներ պետք է ձեռնարկել՝ ստիպելու համար Բաքվի իշխանություններին բացել Լաչինի միջանցքը:
«Եվ ինչո՞ւ մենք ավելի հրապարակայնորեն չենք քննարկում պատժամիջոցները այն գործունեության համար, որը, կարծում եմ, բոլորս կարող ենք համաձայնել, ակնհայտորեն պատժելի է», - եզրափակել է Մենենդեսը:

Азербайджан должен быть подвергнут санкциям – Боб Менендес
Председатель Комитета Сената США по международным отношениям Боб Менендес заявил сегодня во время слушаний в Комитете по оценке кризиса в Нагорном Карабахе, что необходимо обсудить вопрос санкций против Азербайджана за политику этнических чисток в Нагорном Карабахе.
«Ильхам Алиев говорит, что он не организует этнические чистки. Но именно это он и делает», - отметил он.
Менендес заявил, что будут найдены меры, которые следует предпринять, чтобы заставить власти Баку открыть Лачинский коридор.
«И почему мы более публично не обсуждаем санкции за действия, которые, думаю, мы все можем согласиться, явно наказуемы», - заключил Менендес.