Արցախում նորից սկսել են խուճապ և երկյուղ տարածել հանրության շրջանում. Արշավիր Ղարամյան
Արցախի հերոս, Արցախի ԱԱԾ նախկին տնօրեն և անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը հայտարարել է, որ Արցախում նորից սկսել են խուճապ և երկյուղ տարածել հանրության շրջանում։
«Վերջին մի քանի օրերին, երբ Արցախում ներքաղաքական ճգնաժամը, կարծես թե,  հարթվելու փուլ է մտել և գտնվում է շատ փխրուն ու հեղհեղուկ վիճակում, մի շարք չգիտես նույնիսկ ինչպես նկարագրես` «երկոտանիներ», որոնց բանուգործը եղել է նիկոլական մեթոդներին համահունչ Արցախի պետականության կազմաքանդումը, մի քանի օր դադարից հետո նորից սկսել են կյանքի նշույլներ ցույց տալ` այս անգամ արդեն խուճապ և երկյուղ տարածելով հանրության շրջանում:
Ըստ այդմ նորից կրկնում եմ՝
1. Այլ տարբերակ չկա։ Ներքին երկաթյա կարգապահություն՝ հիմնված սոցիալական արդարության, կեղծ ժողովրդավարությունից հրաժարվելու, մասնակի կամ լրիվությամբ քաղաքական-հասարակական կազմակերպությունների գործնեությունը սահմանափակելու, բոլոր պառակտիչներին և սադրիչներին պատժելու ու այլ նեգատիվ երևույթները պետական հանրային կյանքից վերացնելու հիմքի վրա:
2. Համախմբում գաղափարի ու պայքարի շուրջ` հանուն Արցախի և Հայաստանի»,- Facebook-ում գրել է Ղարամյանը։

В Арцахе снова начали распространять панику и страх среди общества –Аршавир Гарамян
Герой Арцаха, бывший директор Службы национальной безопасности Республики Арцах Аршавир Гарамян заявил о том, что в Арцахе снова начали распространять панику и страх среди общества.
«В последние несколько дней, когда внутриполитический кризис в Арцахе, кажется, вступил в стадию разрешения и находится в очень хрупком и неустойчивом состоянии, ряд (даже не знаешь, как описать) «двуногих», вся деятельность которых сводилась к развалу государственности Арцаха в соответствии с николовскими методами, после некоторой паузы снова начали показывать признаки жизни, на этот раз распространяя панику и страх среди общества.
Посему вновь повторяю:
1. Другого варианта нет. Железная внутренняя дисциплина, основанная на социальной справедливости, отказе от ложной демократии, частичном или полном ограничении деятельности общественно-политических организаций, наказании всех провокаторов и вносящих раскол, устранении других негативных явлений из государственной общественной жизни.
2. Консолидация вокруг идеи и борьбы – во имя Арцаха и Армении», - написал на своей в Facebook Гарамян.