Շրջափակման պատճառով Արցախի տնտեսությունը 528 միլիոն դոլարի վնաս է կրել
Արցախում 9 ամսից ավելի շարունակվող շրջափակման պայմաններում   1710 տնտեսավարող սուբյեկտ (ընդհանուրի 40 %-ը) աշխատելու անհնարինության պատճառով կասեցրել է իր գործունեությունը, իսկ մնացածը կամ փաստացի են կասեցրել, կամ գործում են խիստ սահմանափակ ծավալով։
Արցախի տեղեկտվական շտաբից հայտնում են, որ շրջափակման և կենսական ենթակառուցվածքների խափանման պատճառով փաստացի աշխատանքը և եկամտի աղբյուրը կորցրել է նախնական հաշվարկներով շուրջ 17,000  մարդ, որը մասնավոր հատվածի աշխատողների 90%-ից ավելին է:
Շրջափակման ընթացքում Արցախի Հանրապետության տնտեսությանը հասցվել է շուրջ 528    մլն ԱՄՆ դոլարի վնաս՝ հանգեցնելով մոտ 58 տոկոսի չափով ՀՆԱ-ի կանխատեսված տարեկան ցուցանիշի (903 մլն դոլար) չապահովմանը:

Вследствие блокады экономике Арцах был нанесен ущерб в размере около 528 млн долларов
В условиях продолжающейся больше 9 месяцев блокады в Арцахе 1710 хозяйствующих субъектов (40% от общего числа) приостановили свою деятельность из-за невозможности работать, а остальные либо фактически приостановили, либо действуют в крайне ограниченном объеме.
Как сообщает Информационный штаб Арцаха, по предварительным оценкам, 17,000 человек потеряли свою реальную работу и доход из-за блокады и разрушения жизненно важной инфраструктуры, что составляет более 90 процентов работников частного сектора.
В ходе блокады экономике Республики Арцах был нанесен ущерб в размере около 528 млн долларов, что привело к необеспечению прогнозируемого годового показателя ВВП в размере 58% (903 млн. долларов).