Ռուսաստանը շարունակում է աշխատել Լաչինի միջանցքի ապաշրջափակման ուղղությամբ. Պեսկով
Ռուսաստանը կշարունակի աշխատել Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակման շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսական կողմը հետևողականորեն շարունակում է աշխատանքը ինչպես Բաքվի, այնպես էլ` Երևանի հետ։ Մենք դա կանենք նաև հետագայում»,- ասել է նա լրագրողներին՝ ի պատասխան Լեռնային Ղարաբաղում Լաչինի միջանցքի շուտափույթ բացման անհրաժեշտության մասին ԱՄՆ Պետքարտուղարության հայտարարությունը մեկնաբանելու խնդրանքին։
Նրա խոսքով՝ «այժմ տարբեր տարբերակներ են քննարկվում և մշակվում կողմերի հետ»։
Պեսկովը նաև հիշեցրել է Ղարաբաղ հասած մարդասիրական օգնության առաջին խմբաքանակի մասին, որը կազմակերպվել է Մոսկվայի ջանքերի շնորհիվ։

Россия продолжает работу по разблокированию Лачинского коридора - Песков
Россия продолжит работу по урегулированию ситуации вокруг блокады Нагорного Карабаха, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Российская сторона последовательно продолжает свою работу и с Баку, и с Ереваном. Мы будем делать это и дальше», - сказал он журналистам в ответ на просьбу прокомментировать заявление Госдепа США о необходимости скорейшего открытия Лачинского коридора в Нагорном Карабахе.
По его словам, «сейчас обсуждаются разные варианты, прорабатываются со сторонами».
Песков также напомнил о первой партии гуманитарной помощи, поступившей в Карабах, которая была организована благодаря усилиям Москвы.