Հայաստանի ու Իրանի դատական իշխանությունների միջև սերտ կապը կամրապնդվի
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանն ասյօր ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
ԲԴԽ նախագահը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և ողջունել երկկողմ ներդրվող ջանքերը բազմադարյա հայ-իրանական բարեկամական հարաբերություններն ամրապնդելու գործում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման, դատական իշխանությունների միջև սերտ կապի ամրապնդման, դատաիրավական բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված հնարավոր փոխգործակցության և աջակցության վերաբերյալ հացերին:
Քննարկվել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաներ և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպումները շարունակական դարձնելու վերաբերյալ:

Карен Андреасян и посол Ирана обсудили сотрудничество судебных властей
Председатель Высшего судебного совета (ВСС) Карен Андреасян сегодня принял посла Исламской Республики Иран в Армении Мехди Собхани.
Председатель ВСС поздравил посла с вступлением в должность и приветствовал двусторонние усилия по укреплению многовековых армяно-иранских дружественных отношений.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития двусторонних отношений, укрепления тесных связей между судебными властями, возможного сотрудничества и содействия, направленного на реализацию судебно-правовых реформ.
Обсуждались и другие темы, представляющие взаимный интерес. Была достигнута договоренность о продолжении встреч.