«Հրապարակ». Փաշինյանը հակված է իր «լյուբիմչիկներից» մեկին` Գևորգ Պապոյանին նշանակել սոցապնախարար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օրից Նիկոլ Փաշինյանը կլծվի կառավարության փոփոխությունների գործին. ըստ լուրերի՝ պատրաստվում է 5-6 նախարար փոխել։ Ցուցակում առաջիններից մեկը սոցապնախարար Նարեկ Մկրտչյանն է, ով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի քավորն է, բայց ինքն է Պապիկյանի «քավորությամբ» նշանակվել։
Պատճառը, ըստ այդ լուրերի, ոլորտում աղմկոտ բացահայտումներն են, և չնայած մեր աղբյուրներն ասում են, որ Մկրտչյանի ոտքի տակ քանդողներից մեկը ՔՊ-ական պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանն է, ով հույս ունի, որ ինքը կփոխարինի Մկրտչյանին, սակայն կառավարությունում խոսում են, որ Փաշինյանը հակված է այլ անձի` իր «լյուբիմչիկներից» մեկին` Գևորգ Պապոյանին նշանակել: Պապոյանը, հիշեցնենք, ՔՊ-ի փոխնախագահներից է»։

«Грапарак»: Пашинян намерен назначить министром труда и социальных вопросов Геворка Папояна
Газета «Грапарак» пишет, что через несколько дней Никол Пашинян приступит к смене министров в правительстве. Согласно слухам, он собирается уволить 5-6 министров.
«Одним из первых в списке является министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян, который является крестным министра обороны Сурена Папикяна, но был назначен на должность при посредничестве Папикяна.
Согласно муссируемым слухам, причиной увольнения являются громкие разоблачения в этой сфере. Кроме того, для отставки Мкртчяна усердно поработала депутат Эрикназ Тигранян, которая надеялась получить эту должность. Однако в правительстве говорят, что Пашинян хочет назначить на этот пост одного из своих «любимчиков» – Геворга Папояна. Напомним, Папоян один из заместителей председателя «Гражданского договора»», - пишет газета.