Արցախի թեմի առաջնորդը հանդիպել է Քերոլայն Քոքսի հետ
Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը հանդիպել է Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի, Միջազգային Քրիստոնեական համերաշխություն (CSI) քրիստոնեական իրավապաշտպան կազմակերպության և Մարդասիրական օգնություն բարեգործական կազմակերպության (HART-Humanitarian Aid Relief Trust) անդամների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական-հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Ազատուհի Սիմոնյանը:
Սրբազան Հայրն իր օրհնանքի և երախտիքի խոսքերն է փոխանցել Արցախի ժողովրդի հավատարիմ բարեկամ Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և բոլոր ներկաներին՝ Արցախի հարցով մտահոգված լինելու համար:
Հյուրերը հետաքրքրված էին Արցախի օկուպացված պատմամշակութային հուշարձանների ճակատագրով, Հայ Առաքելական եկեղեցիների պղծումով և Ադրբեջանի կողմից եկեղեցիների աղվանացման քաղաքականությամբ:
Քննարկվել են Արցախի թեմի հետ հետագա համագործակցության և հումանիտար աջակցության ծրագրերի գործադրմանն ուղղված հարցեր:

Глава Арцахской епархии встретился с баронессой Кэролайн Кокс
Предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви епископ Вртанес Абрамян встретился с баронессой Кэролайн Кокс, членами христианской правозащитной организации «Международная христианская солидарность» (CSI) и благотворительной организации «Гуманитарная помощь» (HART-Humanitarian Aid Relief Trust).
На встрече присутствовала также советник президента Республики Арцах – представитель президента по особым поручениям Азатуи Симонян.
Епископ Вртанес Абрамян передал слова благодарности верному другу народа Арцаха баронессе Кэролайн Кокс и всем присутствующим за обеспокоенность вопросом Арцаха.
Гости поинтересовались судьбой оккупированных историко-культурных памятников Арцаха, случаями осквернения Армянских Апостольских церквей и проводимой Азербайджаном политикой агванизации церквей.
В ходе встречи были обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества с Арцахской епархией и реализации программ гуманитарной помощи.