ՊՆ-ն հերքում է լուրերը, թե Սուրեն Պապիկյանը 2022 թ սեպտեմբերի 13-14-ին զոհված զինծառայողների հիշատակը հարգելու նպատակով «Եռաբլուր» չի այցելել
16/09/2023 13:55
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ նշված է.
«Սեպտեմբերի 13-16-ը ֆեյսբուքյան մի շարք օգտատերեր, քաղաքական և հասարակական գործիչներ, այդ թվում՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը, իրականությանը չհամապատասխանող գրառումներ են կատարել այն մասին, թե պաշտպանության նախարարը 2022 թ-ի սեպտեմբերի 13-14-ը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքը պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը հարգելու նպատակով «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն չի այցելել։
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարը սեպտեմբերի 13-ի վաղ առավոտյան՝ ժամը 08։10-ին, այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:
Նախարարը հարգանքի տուրք է մատուցել 2022 թվականի սեպտեմբերի 13-14-ը ՀՀ ինքնիշխան տարածքն անձնվիրաբար պաշտպանելիս զոհված հայորդիների հիշատակին:
Պաշտպանության նախարարը ծաղկեպսակ է դրել և ծաղիկներ խոնարհել Հայրենիքի ազատության և անկախության համար զոհվածների սխրանքը հավերժացնող հուշապատին:
Պաշտպանության նախարարությունը հրապարակում է  2023 թվականի սեպտեմբերի 13-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն նախարարի այցի տեսանյութը և հորդորում ֆեյսբուքյան օգտատերերին, քաղաքական և հասարակական գործիչներին զերծ մնալ ավելորդ և անհարկի շահարկումներից։
Պաշտպանության նախարարությունը նմանօրինակ գրառումների հեղինակներին նաև հեռախոսազանգով իրազեկել է, որ պաշտպանության նախարարի՝ «Եռաբլուր» չայցելելու մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը»։

Минобороны опровергло сведения о том, что Сурен Папикян не посетил «Ераблур», чтобы почтить память погибших в ходе азербайджанской агрессии 13-14 сентября
16/09/2023 17:05
Министерство обороны Армении распространило сообщение, в котором говорится:
«13-16 сентября ряд пользователей соцсети Facebook, политические и общественные деятели, в том числе депутат Национального Собрания Армении Гегам Манукян, опубликовали не соответствующие действительности записи о том, что министр обороны не посетил военный пантеон «Ераблур», чтобы почтить память воинов, погибших при обороне суверенной территории Республики Армения13-14 сентября 2022 года.
Министерство обороны сообщает, что министр обороны посетил военный пантеон «Ераблур» ранним утром 13 сентября, в 08:10.
Министр воздал дань уважения памяти сынов армянского народа, павших при самоотверженной защите суверенной территории РА 13-14 сентября 2022 года.
Министр обороны возложил венок и цветы к Мемориальной стене, увековечивающей подвиг павших за свободу и независимость Родины.
Минобороны Армении публикует кадры визита министра в военный пантеон «Ераблур» 13 сентября 2023 года, призывает пользователей Facebook, политиков и общественных деятелей воздерживаться от излишних и неуместных спекуляций.
Министерство обороны также по телефону проинформировало авторов подобных постов о том, что информация о том, что министр обороны не посещал пантеон «Ераблур», не соответствует действительности».