Արցախից 8 բուժառու է տեղափոխվել ՀՀ բժշկական կենտրոններ
Այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 8 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 18 երեխա, 3-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 72 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК 8 пациентов перевезены из Арцаха в Армению
Сегодня, 16 сентября, 8 пациентов Республиканского медицинского центра Арцаха вместе с сопровождающими лицами при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста перевезены в специализированные медицинские центры Армении для оказания неотложной помощи, сообщает Минздрав Арцаха.
В медицинском центре «Аревик» стационарное лечение проходят 18 детей, трое находятся в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медцентре получают 72 пациента, шесть из них находятся в реанимационном отделении, четверо – в крайне тяжелом состоянии.