Արձանագրված 48 խախտումներից հիմնականը ՔՊ-ի կողմից են եղել․ Դանիել Իոաննիսյան
«Անկախ դիտորդ» հասարակական դաշինքի ներկայացուցիչ, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը ներկայացրել է իրենց դիտարկման միջանկյալ արդյունքները:
Նա նշել է, որ թվով 48 խախտում են արձանագրել, հիմնականում խախտումները եղել են «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսկակցության կողմից:
«Շատ տեղերում տեսնում ենք ձայնային ձեռներեցների ակտիվություն, ընտրողներին զանգել, կանչելը: Հիմնականում ՔՊ-ի դեպքում այդ երևույթը զանգվածային բնույթ է կրում: Տեղ կա, որտեղ մենք նկատել ենք քրեական հեղինակությունների շրջանակից մարդիկ, որոնք համակարգում են այդ աշխատանքը: Օրինակ, Քանաքեռ-Զեյթունում նկատել ենք, որ մի կոնկրետ մարդ, որը քրեական հեղինակության շրջանակների հետ է կապված, տեղամասից-տեղամաս է գնում, ամեն տեղամասում կամ տեղամասից դուրս գանդիպում է ՔՊ-ի ներկայացուցիչներին»,- ասել է Իոաննիսյանը:

Зафиксированы 48 нарушений, в основном со стороны партии «Гражданский договор» – Даниел Иоаннисян
Представитель общественного альянса «Независимый наблюдатель», координатор программ общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян представил промежуточные результаты наблюдения на выборах в Совет старейшин Еревана.
Он отметил, что зафиксированы 48 нарушений, в основном нарушения были допущены со стороны правящей партии «Гражданский договор».
«Во многих местах мы видим активность ″предпринимателей″, которые занимаются сбором голосов, звонят избирателям, вызывают на участок. Это явление носит массовый характер в основном в случае ″Гражданского договора″. Есть места, где мы заметили людей из круга криминальных авторитетов, которые координируют эту работу. Например, в административном районе Канакер-Зейтун заметили, что конкретный человек, который связан с криминальными авторитетами, идет из участка в участок, встречается на каждом участке или за его пределами с представителями ″Гражданского договора″», - сказал Иоаннисян.