ԿԽՄԿ հումանիտար բեռները երկու ճանապարհներով արդեն հասել են Ստեփանակերտ
Ակնա-Ասկերան ճանապարհով և Լաչինի միջանցքով Կարմիր Խաչի կողմից ուղարկված բեռնատարները Ստեփանակերտում են:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Ստեփանակերտի ԿԽՄԿ գրասենյակի հանրության հետ կապերի պատասխանատու Էթերի Մուսայելանը։
«Բեռները տեղ են հասել, երկու ճանապարհներով էլ միաժամանակ: Բեռնատար ավտոմեքենաներից մեկը դեղեր և մանկական տակդիրներ է բերել, Լաչինի միջանցքով եկած բեռնատարը` ալյուր»,- ասել է «Արցախպրես»-ի զրուցակիցը:
Էթերի Մուսայելյանը հույս է հայտնել, որ հումանիտար օգնությունը պարբերաբար բնույթ կկրի, որպեսզի բնակչությունը կարողանա իր պահանջները ապահովել:

Гуманитарные грузы МККК прибыли в Степанакерт одновременно по обеим дорогам
Грузовые автомобили, отправленные Красным Крестом по дороге Акна-Аскеран и Лачинскому коридору, находятся в Степанакерте.
Об этом «Арцахпресс» сообщила руководитель отдела по связям с общественностью офиса МККК в Степанакерте Этери Мусаелян.
«Грузы прибыли, одновременно по обеим дорогам. В одном из грузовых автомобилей находились лекарства и детские подгузники, а в грузовике, следовавшем по Лачинскому коридору, находилась мука», - отметила собеседница «Арцахпресс».
Этери Мусаелян выразила надежду, что гуманитарная помощь будет регулярной, чтобы население могло удовлетворить свои потребности.