Արցախի ԱԺ պատգամավոր Արթուր Հարությունյանի լիազորությունները դադարել են
Հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի 138-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2 կետը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը սեպտեմբերի 18-ին ստորագրել է արձանագրություն՝ Ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի, «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության ղեկավարի՝ Արթուր Իվանի Հարությունյանի պատգամավորական լիազորությունների դադարման մասին:
Արձանագրությունն ուղարկվել է Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:
Ավելի վաղ՝  սեպտեմբերի 11-ին, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդես էր եկել Արթուր Իվանի Հարությունյանի հրաժարականի մասին հայտարարությամբ:

Завершены полномочия депутата НС Арцаха Артура Арутюняна
Полномочия депутата Национального Собрания Арцаха, руководителя фракции «Свободная Родина-ОГА» Арутюняна Артура завершены, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
«Принимая за основу пункт 2 части 2 статьи 138 Закона Республики Арцах ″Регламент Национального собрания″, председатель Национального собрания Давид Ишханян 18 сентября подписал протокол о прекращении депутатских полномочий председателя постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, руководителя фракции ″Свободная Родина-ОГА″ Арутюняна Артура Ивановича.
Протокол был направлен в Центральную избирательную комиссию Республики Арцах.
С момента опубликования протокола отставка считается принятой», - говорится в сообщении.
Ранее, 11 сентября, председатель НС Давид Ишханян выступил с заявлением об отставке Арутюняна Артура Ивановича.