Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարած, այսպես կոչված, «հումանիտար միջանցքը» արցախահայության համար ծուղակ է. Թաթոյան
19/09/2023 18:29
ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարած, այսպես կոչված, «հումանիտար միջանցքը» արցախահայության համար ծուղակ է, միջազգային հանրությանն ուղղված կեղծիք:
Այդ միջանցքը օգտագործվելու է մարդկանց առևանգելու համար: Ապացույց են քաղաքացիական անձանց վերջին առևանգումները Հակարի կամրջից:
Ադրբեջանն ինտենսիվ ռմբակոծում է խաղաղ բնակչությանը, մարդկանց ստիպում են լքել բնակավայրերը` անունը դնելով «հումանիտար միջանցք» Լաչինով:

Татоян: Гумкоридор Азербайджана - ловушка для армян Арцаха, он будет использоваться для похищения людей
19/09/2023 18:13
Объявленный министерством обороны Азербайджана так называемый «гуманитарный коридор» является ложью для международного сообщества, ловушкой для армян Арцаха. Об этом сообщает бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
«Этот коридор будет использоваться для похищения людей. Доказательством тому служат недавние похищения мирных жителей с моста Хакари. Мирное население подвергается интенсивным бомбардировкам, люди вынуждены покидать населенные пункты, а Азербайджанская власть называет это «гуманитарным коридором» через Лачин. Это этническая чистка, политика геноцида», - отметил Татоян.