Չի բացառվում, որ Ադրբեջանն ագրեսիվ քայլերի կգնա. իրադրությունը լարված է. Տիգրան Աբրահամյան
Ադրբեջանն առավոտվանից ակտիվ տեղեկատվական գրոհ է սկսել Արցախի նկատմամբ՝ մեկ մեղադրելով քաղաքացիական ավիացիայի վրա «ՌԷՊ» միջոցներով ազդելու, մեկ էլ՝ ահաբեկչություն իրականացնելու մեջ:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը չի բացառում, որ Ադրբեջանն ագրեսիվ քայլերի կդիմի։
«Վերջին դեպքի հետ կապված նշվում է, թե իբր հայկական դիվերսիոն խումբը ականապատել է ադրբեջանական ճանապարհը, որի հետևանքով Ադրբեջանը 4 կորուստ է ունեցել:
Իրականությունը, սակայն, այն է, որ Ադրբեջանն իր ագրեսիվ գործողությունները «հիմնավորելու» համար նախ փորձում է Արցախը ներկայացնել որպես ագրեսոր, ահաբեկչական երկիր, ապա գործողություններ ծավալել սահմանագծի այս կամ այն ուղղությամբ:
ՊԲ-ն արդեն տվել է, որ Ադրբեջանը Ասկերանի շրջանում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ ականանետ է կիրառել, սակայն ադրբեջանական տեղեկատվական սադրիչ նախապատրաստությունը հաշվի առնելով՝ չի բացառվում, որ Ադրբեջանը այդ կամ մեկ այլ ուղղությամբ այլ ագրեսիվ քայլերի կգնա:
Իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, լարված է և այն դերակատարները, ովքեր շահագրգռված են իրավիճակի կայունությամբ, պետք է օպերատիվ միջոցներ ձեռնարկեն»,- Facebookում գրել է պատգամավորը։

Не исключено, что Азербайджан предпримет агрессивные шаги: обстановка напряженная – Тигран Абрамян
Азербайджан с утра начал активную информационную атаку на Арцах, то обвиняя в создании помех для гражданской авиации средствами РЭП, то в осуществлении теракта.
Секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян не исключает, что Азербайджан предпримет агрессивные шаги.
«В связи с последним инцидентом отмечается, что якобы армянская диверсионная группа заминировала азербайджанскую дорогу, в результате чего у Азербайджана 4 потери.
Реальность, однако в том, что Азербайджан для «обоснования» своих агрессивных действий сначала пытается представить Арцах агрессором, террористической страной, а затем развернуть действия в том или ином направлении линии границы.
Армия обороны уже сообщила, что Азербайджан обстрелял из миномета позиции, дислоцированные в Аскеранском районе, но, учитывая провокационную информационную подготовку Азербайджана, не исключено, что Азербайджан предпримет и другие агрессивные шаги в этом или другом направлении.
Обстановка в целом напряженная, и акторы, которые заинтересованы в ее стабильности, должны принять оперативные меры», - написал на своей странице в Facebook Абрамян.