Չեմ կարող հաստատել, որ Ադրբեջանը նախապես զգուշացրել է Ռուսաստանին ԼՂ-ում ռազմական գործողություններ սկսելու մասին․ Պեսկով
19/09/2023 17:59
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի հաստատել Արցախում ռազմական գործողություններ սկսելու մասին Ադրբեջանի կողմից ռուսական կողմին նախազգուշացնելու մասին տեղեկությունը։
«Չեմ կարող հաստատել, որ մենք նախապես տեղեկացված ենք եղել»,- այդ առնչությամբ ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն էր հայտարարել, թե Ռուսաստանին նախապես տեղյակ է պահել Արցախում Ադրբեջանի կողմից ռազմական գործողություններ սկսելու մասին։

Песков: Не могу подтвердить, что Азербайджан заранее предупредил Россию о начале операции в Карабахе
19/09/2023 18:00
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что не подтверждает информацию о заблаговременном предупреждении Азербайджаном российской стороны о начале военных действий в Нагорном Карабахе.
«Я не могу подтвердить, что мы заблаговременно были поставлены в известность», - сказал он журналистам.