Արցախը դիմակայում է հսկայական ճակատով. Տիգրան Աբրահամյան
Հայաստանի իշխանությունն Արցախի այս բարդագույն փուլում ոչ միայն որևէ լուրջ քայլով չի աջակցում, այլ իր քաղաքական-քարոզչական ռեսուրսներն օգտագործում է հարվածներ հասցնելու համար, նման դիտարկում է արել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա՝ Հայաստանյան իշխանությունը մինչև հիմա չի մարսում, որ Արցախում իր հովանավորած ուժերը, դեմքերը մարգինալացվել են, որևէ լուրջ ազդեցություն չունեն հասարակական-քաղաքական կյանքում:
«Չեմ կարող նաև չարձանագրել, որ այդ ուժերին դաշտից «դուրս են գրել» արցախցիները, որովհետև տեղում հստակ գիտակցում են, որ Արցախը աղետի հասցրած փաշինյանական ռեժիմի ծածուկ կամ բացահայտ աջակիցներն Արցախում գործոն չեն կարող լինել:
Այս իրավիճակում իրադրությունից ելքեր փնտրելու կամ գոնե Արցախին չվնասելու փոխարեն ՀՀ իշխանական քարոզչական կենտրոնները զբաղված են Արցախի շուրջ ինտրիգներ հորինելով, անընդհատ տարբեր բուծված դեմքերի կողմից Արցախը հարվածի տակ պահելով և Արցախն անընդհատ Ադրբեջան հրելով:
Արցախը դիմակայում է հսկայական ճակատով, տարբեր մակարդակներում և ուղղություններով»,- Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը։

Арцах противостоит огромным фронтом – Тигран Абрамян
Власти Армении в этот сложнейший период не только не поддерживают Арцах каким-либо серьезным шагом, но и используют политические и пропагандистские ресурсы, чтобы нанести ему удары, считает секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, власти Армении до сих пор не могут переварить, что спонсируемые ими силы, люди в Арцахе маргинализированы и не имеют серьезного влияния в общественно-политической жизни.
«Не могу также не отметить, что эти силы ″списаны″ с поля арцахцами, поскольку они четко осознают, что скрытые или открытые сторонники пашиняновского режима, доведшего Арцах до катастрофы, не могут быть фактором в Арцахе.
В этой ситуации, вместо того чтобы искать пути выхода из ситуации или хотя бы не навредить Арцаху, правительственные пропагандистские центры Армении заняты придумыванием интриг вокруг Арцаха, постоянно держат Арцах под атакой различных лиц и постоянно подталкивают Арцах к Азербайджану.
Арцах противостоит огромным фронтом, на разных уровнях и в разных направлениях», - написал на своей странице в Facebook Тигран Абрамян.