Արցախում  քայլեր են ձեռնարկվում տարհանված մի քանի հազար  բնակիչներին կացության պայմաններով և սննդով ապահովելու ուղղությամբ
20/09/2023 20:37
Արցախում քայլեր են ձեռնարկվում տարհանված մի քանի հազար բնակիչներին կացության պայմաններով և սննդով ապահովելու ուղղությամբ
Արցախի  տեղեկատվական շտաբից տեղեկացնում են, որ Արցախի քաղպաշտպանության շտաբը քայլեր է ձեռնարկում ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ադրբեջանական զինուժի վերահսկողության տակ անցած համայնքների մի քանի հազարի հասնող տարհանված բնակիչներին կացության պայմաններով և սննդով ապահովելու ուղղությամբ:
«Առաջնային օգնություն է ցուցաբերվում առավել խոցելի խմբերին և Ստեփանակերտում հանգրվանելու հնարավորություն չունեցող քաղաքացիներին:
Հարցերի և խնդիրների դեպքում խնդրում ենք դիմել կառավարության շենք կամ զանգահարել (047) 96 19 06 հեռախոսահամարով»,- նշված է հաղորդագրությունում:

В Арцахе предпринимаются шаги для оказания помощи нескольким тысячам эвакуированных жителей
Штаб гражданской обороны Арцаха предпринимает шаги для обеспечения условиями проживания и питанием нескольких тысяч эвакуированных жителей из населенных пунктов, перешедших под контроль азербайджанских войск в результате военной агрессии. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Первичная помощь оказывается наиболее уязвимым группам населения и гражданам, не имеющим возможности найти пристанище в Степанакерте.
В случае вопросов и проблем просим просьба обращаться в здание правительства или звонить по телефону (047) 96 19 06», - отмечается в сообщении.