Մենք պետք է պատասխանատվության ենթարկենք Ալիևին. Ռոբերտ Մենենդես
Միացյալ Նահանգները պետք է պատասխանատվության ենթարկի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և անհապաղ աջակցություն ցուցաբերի Լեռնային Ղարաբաղի հայերին։ Այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, դեմոկրատ Ռոբերտ Մենենդեսը։
«Նախորդ գիշեր իմ մտահոգությունների մասին խոսեցի պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ՝ անդրադառնալով սահմանին Ադրբեջանի զորքերի դիրքավորումներին և նրանց շարուանկվող ագրեսիային, որի մասին նախազգուշացրել էի նախորդ շաբաթվա լսումների ժամանակ։
Մենք պետք է պատասխանատվության ենթարկենք Ալիևին և անհապաղ աջակցություն ցուցաբերենք Լեռնային Ղարաբաղի հայերին»,- գրել է Մենենդեսը։a

Соединенные Штаты должны привлечь к ответственности президента Азербайджана Ильхама Алиева и оказать немедленную поддержку армянам Нагорного Карабаха. Об этом на своей странице в социальной сети X написал председатель Комитета Сената США по международным отношениям, демократ Роберт Менендес.
«Вчера вечером я поговорил с госсекретарем Блинкеном о своей обеспокоенности в связи с наращиванием войск Азербайджана на границе и их продолжающейся агрессией, о которой я предупреждал во время слушаний на прошлой неделе.
Мы должны привлечь Алиева к ответственности и оказать немедленную поддержку армянам в Нагорном Карабахе», - написал Менендес.