Ադրբեջանի հետ անվտանգության երաշխիքների կամ համաներման վերաբերյալ պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել. Դավիթ Բաբայան
Ադրբեջանի հետ անվտանգության երաշխիքների կամ համաներման վերաբերյալ համաձայնություն ձեռք չի բերվել։
Այս մասին Reuters-ին ասել է Արցախի նախագահի խորհրդական Դավիթ Բաբայանը։
«Այս հարցերը դեռ պետք է լուծվեն, կոնկրետ արդյունքներ դեռ չկան»,-ասել է Դավիթ Բաբայանը։
Նրա խոսքով՝ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ ուրբաթ օրը Հայաստանից Լաչինի միջանցքով մարդասիրական ավտոշարասյուն կմեկնի դեպի Ղարաբաղ։
«Իրավիճակը շատ ծանր է՝ մարդիկ սովամահ են լինում, լույս չկա, վառելիք չկա, մենք շատ փախստականներ ունենք»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ, Ադրբեջանի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել էր, որ Բաքուն «համաներում է նախատեսում այն ղարաբաղցի զինյալների համար, ովքեր կհանձնեն իրենց զենքերը»։

Никакого соглашения о гарантиях безопасности или амнистии с Азербайджаном не достигнуто. Об этом агентству Reuters заявил советник президента Арцаха Давид Бабаян.
«Эти вопросы еще предстоит решить, конкретных результатов пока нет», - сказал Давид Бабаян.
По его словам, была достигнута договоренность о том, что в пятницу гуманитарный конвой отправится из Армении в Карабах через Лачинский коридор.
«Ситуация очень тяжелая: люди голодают, нет электричества, нет топлива, у нас много беженцев», - сказал он.
Ранее, советник президента Азербайджана по внешней политике Хикмет Гаджиев заявил, что в Баку предусмотрена «амнистия для тех карабахских боевиков, которые сдадут оружие».