Կարմիր Խաչը կարողացել է ալյուր ուղարկել Արցախ՝ Լաչինի միջանցքով
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն այսօր Լաչինի միջանցքով շուրջ 70 տոննա մարդասիրական օգնություն է ուղարկել Արցախի բնակչությանը, Tert.am-ին ասել է Հայաստանում Կարմիր խաչի հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին:
Ըստ Ամատունու՝ բեռի հիմնական հատվածը ալյուր է և այն, ինչ անհրաժեշտ է հաց թխելու համար: Նա նաև հավելել է, որ երեկ կազմակերպության միջոցով 9 վիրավոր տեղափոխել է Արցախի հիվանդանոցներ:
«Սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողություններից հետո, սա առաջին անգամն է, որ մեր կազմակերպությունը կարողացել է հասցնել սննդային պարագաներ տեղի բնակչությանը»,- ասել է Ամատունին։

МККК направил 70 тонн гуманитарной помощи в Арцах по Лачинскому коридору
Международный Комитет Красного Креста сегодня направил через Лачинский коридор около 70 тонн гуманитарной помощи населению Нагорного Карабаха, заявила Tert.am руководитель коммуникационных программ МККК в Армении Зара Аматуни.
По ее словам, основная часть груза – мука и то, что нужно для выпечки хлеба. Она также добавила, что вчера при посредничестве организации 9 раненых были перевезены в больницы Арцаха.
«После боевых действий 19 сентября наша организация впервые смогла доставить продовольствие местному населению», - сказала Аматуни.