Հայաստան ժամանած ԱՄՆ պատվիրակությունն այցելել է ԵՄ դիտորդական առաքելության կենտրոնակայան
ԱՄՆ սենատոր Գերի Փիթերսի   գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությանը այցելել է Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության կենտրոնակայան։   X-ի իր միկրոբլոգում այս մասին հայտնել է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության մամուլի ծառայությունը։
«Մենք ձգտում ենք թուլացնել լարվածությունը սահմանամերձ շրջաններում», - ասել է Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը ԵՄ դիտորդական առաքելության կենտրոնակայանում տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ, որին ներկա է եղել նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը։
Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելությունը նշում է, որ ուրախ է ընդունել ԱՄՆ պատվիրակությանը Հայաստան այցի ընթացքում։

Делегация США посетила штаб-квартиру наблюдательной миссии ЕС в Армении
Делегация Конгресса во главе с сенатором США Джерри Питерсом посетила штаб-квартиру наблюдательной миссии Евросоюза в Армении. Об этом говорится в сообщении пресс-службы наблюдательной миссии ЕС в Армении, распространенном в ее микроблоге в Х.
«Мы стремимся ослабить напряженность в приграничных регионах», - заявил глава наблюдательной миссии Евросоюза в Армении Маркус Риттер в ходе брифинга, состоявшегося в штаб-квартире наблюдательной миссии ЕС, на котором присутствовала также посол США в Армении Кристина Квин.
Наблюдательная миссия Евросоюза в Армении отмечает, что рада принять делегацию США во время ее визита в Армению.