Հայտնի է՝ ովքեր են Լևոն Քոչարյանին  դաժան ծեծի ենթարկած կարմիրբերետավորները
Երեկ ոստիկանության հատուկ ուժերի կողմից Լևոն Քոչարյանին դաժան ծեծի ենթարկելու հատկանիշներով փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի ներկայացրած հանցագործության մասին հաղորդման հիման վրա այսօր նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ քրեական վարույթ է հարուցվել ոստիկանության 4 ծառայողի նկատմամբ։ Մեզ հաջողվեց պարզել նրանցից 3-ի անունները՝
1. ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ԵՔՎ հատուկ նշանակության գումարտակի 1-ին վաշտի 2-րդ դասակի ծ/տ, ոստիկանության լեյտենանտ Հրաչիկ Ռուբենի Խաչատրյան,
2. ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ԵՔՎ ՀՆԳ ծառայողներ ոստիկանության ավագ սերժանտ Վարդան Մնացականի Հովհաննիսյան,

Известны имена «красных беретов», жестоко избивших Левона Кочаряна
На основании сообщения о преступлении, представленного адвокатом Александром Кочубаевым, по признакам жестокого избиения Левона Кочаряна спецназом полиции сегодня инициировано уголовное производство.
Согласно сведениям NEWS.am, уголовное производство возбуждено в отношении 4 сотрудников полиции.
Нам удалось узнать имена троих из них:
- лейтенант полиции Грачик Рубенович Хачатрян
- старший сержант полиции Вардан Мнацаканович Ованнисян
- старшина полиции Сурен Арцрунович Бабаян.
Для уточнения данной информации мы пытаемся связаться со Следственным комитетом Армении.
Отметим, что Левон Кочарян госпитализирован с черепно-мозговой травмой и сотрясением мозга после того, как его при задержании избили в полицейской машине четверо полицейских.
Однако, как сообщил его адвокат Александр Кочабаев, принято решение о задержании Левона Кочаряна, где указано, что он избил четырех «красных беретов».