Որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն և 10 քաղաքացի
Սեպտեմբեր 25-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում, երեկ` սեպտեմբերի 25-ին, Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղի վարչական տարածքից տարհանվել է զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն ևս մեկ քաղաքացի։ Իսկ  Կարմիր գյուղից մեկ տարեց կին։ Այդ մասին հայտնում են ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
2 աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձ` հայտնաբերվել է Մարտակերտի շրջանի Կիչան գյուղի տարածքից։ Եվս մեկ քաղաքացի`Վանք գյուղից։
Մեկ քաղաքացի հայտնաբերվել ու տեղափոխվել է Ստեփանակերտ քաղաքի Կրկժան թաղամասից։
Անվնաս վիճակում 5 քաղաքացու և 5 աճյուն` ադրբեջանական կողը փոխանցել է հայկական կողմին։
Ընդհանուր առմամբ,  երեկ կատարված որոնումների արդյունքում տարհանվել է 8 աճյուն և 10 քաղաքացի։ Վերջիններիս առողջական վիճակը բավարար է։

В результате поисковых работ в Арцахе эвакуированы 8 тел, найдены 10 граждан
В результате проведенных 25 сентября в различных направлениях поисковых работ, накануне с административной территории села Шош Аскеранского района эвакуированы останки одного погибшего военнослужащего и еще один живой гражданин. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
На территории села Кичан Мартунинского района обнаружены два тела и одно гражданское лицо. Еще один гражданин обнаружен в селе Ванк. Один гражданин обнаружен и перевезен в Степанакерт из района Кркжан.
Азербайджанская сторона передала 5 гражданских лиц и 5 тел.
В общей сложности в результате проведенных накануне поисковых работ были эвакуированы 8 тел и найдены 10 граждан. Их состояние здоровья удовлетворительное.