15։00-ի դրությամբ Հակարիի կամուրջը հատել է 50243 անձ. Բաղդասարյան
Ժամը 15։00-ի դրությամբ Հակարիի կամուրջը հատել է 50․243 անձ, հայտարարեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։
Նրա խոսքով՝ պետությունն այս պահի դրությամբ հոգացել է  շուրջ 5․700 անձի կեցության հարցը.«Այն բոլոր քաղաքացիները, որոնք այս պահին ունեն կեցության խնդիր, այդ հարցը լուծվում է պետության կողմից։ Մնացած քաղաքացիները ուղորվել են իրենց ընտրած կեցության վայրեր։ Հորդորում եմ, այնուամենայնիվ, հաշվառվել այն վայրերում, որտեղ հաստատվել են, քանի որ ՀՀ բոլոր մարզերում գործում են տարբեր  խմբեր։ Հաշվառումը նրա համար է, որ հետագայում հումանիտար օգնությունը նպատակային օգտագործվի»։

По состоянию на 15։00 27 сентября, мост Хакари пересекли 50243 человека – Назели Багдасарян
По состоянию на 15։00 27 сентября, мост Хакари пересекли 50 243 насильственно перемещенных лиц из Арцаха, заявила сегодня на пресс-конференции пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян.
По ее словам, на данный момент около 5.700 человек воспользовались предоставленным правительством Армении жильем.
«Все те граждане, которые в данный момент имеют проблемы с жильем, этот вопрос решается со стороны государства. Остальные граждане были сопровождены в те места, которые они сами выбрали для проживания. Тем не менее, призываю встать на учет в тех местах, где вы разместились, поскольку во всех областях Армении действуют различные группы. Регистрация проводится для того, чтобы в дальнейшем гуманитарная помощь использовалась целенаправленно», - сказала она.