Արմեն Աշոտյանի գործով քննությունը վերաքննիչ դատարանում ավարտվեց, որոշումը կհրապարակվի վաղը
Արմեն Աշոտյանի գործով քննությունը վերաքննիչ դատարանում ավարտվեց, վաղը ժամը 11։00-ին նշանակվել է որոշման հրապարակում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
Փաստաբանի խոսքով, սակայն, մի հանգամանք կա, որից ելնելով՝ ինքը չի կարծում, որ Արմեն Աշոտյանին ազատ կարձակեն․ դատախազն այս ընթացքում Արմեն Աշոտյանի գործը հանձնել է Հակակոռուպցիոն դատարան, ինչն էլ, ըստ Աթանեսյանի, կարող է ազդեցություն ունենալ ՀՀ վերաքննիչ դատարանի վաղվա որոշման վրա։
«Ճիշտ է, որոշում չկա, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել, բայց դժվար չէ, արագ կապահովեն այդ որոշումը։ Եթե այդ որոշումը լինի, Վերաքննիչ դատարանը պարզապես իրավասու չի լինի Արմեն Աշոտըյանին ազատ արձակել, միջնորդությունը քննել՝ ըստ էության»,- ասաց Աթանեսյանը։

Решение по делу Армена Ашотяна будет опубликовано завтра – адвокат
Рассмотрение дела Армена Ашотяна в Апелляционном суде завершилось, решение будет опубликовано завтра в 11:00, заявил сегодня журналистам адвокат заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна Тигран Атанесян.
По словам адвоката, однако, есть одно обстоятельство, исходя из которого, он не думает, что Армен Ашотян будет освобожден. Прокурор за это время передал дело Армена Ашотяна в Антикоррупционный суд, что, по словам Атанесяна, может повлиять на завтрашнее решение Апелляционного суда Армении.
«Правда, нет решения, что Антикоррупционный суд принял в производство, но это не сложно, быстро обеспечат это решение. Если будет такое решение, то Апелляционный суд будет просто неправомочен освободить Армена Ашотяна, рассматривать ходатайство, по сути», - сказал Атанесян.