Շոշի, Խաչմաչի, Չարեքտարի, Ճանկաթաղի տարածքներից 11 աճյուններ են հայտնաբերվել ու տեղափոխվել Ստեփանակերտ
27/09/2023 22:31
Սեպտեմբերի 27-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 11 աճյուն, հայտնում են Արցախի ՆԳՆ-ից։
«Փրկարարական ջոկատներն այսօր Ասկերանի շրջանի Շոշի ուղղությամբ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված 4 զինծառայողի աճյուն, մեկ քաղաքացու դի տարհանվել է Խաչմաչ գյուղի տարածքից։
Չարեքտարի տարածքից տարհանվել է 4 զինծառայողի աճյուն, Ճանկաթաղ համայնքից` 2։
Աճյունները տեղափոխվել են Ստեփանակերտի դատաբժշկական փորձաքննության բյուրո ՊՈԱԿ։
Ռազմական գործողությունների ընթացքում անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքներին զուգահեռ, փրկարարական ջոկատները միաժամանակ որոնումներ են իրականացնում սեպտեմբերի 25-ին վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի վայրում»,- նշված է հաղորդագրությունում։

В результате поисковых работ в селах Шош, Чаректар, Чанкатах обнаружены 11 тел
В результате проведенных 27 сентября поисковых работ обнаружены11 тел, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
«Спасательные отряды в результате проведенных сегодня поисковых работ в направлении села Шош Аскеранского района обнаружили тела четырех военнослужащих, погибших в результате военных действий, тело еще одного гражданина эвакуировано с территории села Хачмач.
С территории села Чаректар эвакуировано останки четырех военнослужащих, общины Чанкатах – 2-х.
Тела перевезены в ГНКО «Бюро судебно-медицинских экспертиз Степанакерта».
Параллельно с работами по поиску пропавших без вести военнослужащих и гражданских лиц в ходе военных действий, спасательные бригады проводят одновременно поиски на месте произошедшего 25 сентября на складе топлива трагического инцидент», - отмечается в сообщении.