Վարդան Ղուկասյանը պատրաստ է միանալ Մարությանի և Թևանյանի բոյկոտին, բայց պայմանով
«Հանրային ձայն» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել է, որ պատրաստ է միանալ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության և «Մայր Հայաստան» դաշինքի Երևանի ավագանու առաջին նիստը բոյկոտելու որոշմանը, եթե իր հետ պայմանագիր կնքեն, որ «ամեն երրորդ թաղապետի պաշտոնն» իր ուժին հանձնեն։
Ղուկասյանը Մարությանին 10 օր ժամանակ է տվել՝ իր նոր պայմաններին համաձայնելու համար, հակառակ դեպքում «Հանրային ձայն» կուսակցությունը չի բոյկոտի Երևանի ավագանու նիստը։
Նշենք, որ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել էր, որ իրենք չեն մասնակցելու ավագանու առաջին նիստին՝ քվորում չապահովելու համար։

Руководитель партии «Общественный голос» Вардан Гукасян заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что готов присоединиться к решению партии «Национальный прогресс» и блока «Мать Армения» о бойкотировании первого заседания Совета старейшин Еревана, если с ним будет заключен договор, что в случае новых выборов и последующего избрания Айка Марутяна мэром «каждая третья квота глав административных районов» достанется его партии.
Гукасян дал Марутяну 10 дней на размышление, в противном случае партия «Общественный голос» не будет бойкотировать первое заседание Совета старейшин Еревана.
Отметим, что кандидат в мэры от партии «Национальный прогресс» Айк Марутян заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что они не будут участвовать в первом заседании, чтобы не обеспечивать кворум.