Ռուսաստանին հայտնի է, որ ԼՂ-ից տեղահանված հայերի մի մասը ծրագրում է վերադառնալ. Զախարովա
Ռուսաստանը տեղեկություններ է ստանում, որ Լեռնային Ղարաբաղի որոշ բնակիչներ, որոնք լքել են տարածաշրջանը, ծրագրում են վերադառնալ, Մոսկվան կաջակցի այդ գործընթացին։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Մենք տեղեկություններ ենք ստանում, որ Ղարաբաղի բնակիչներից ոմանք մտածում են վերադառնալ, եթե դրա համար պայմաններ ստեղծվեն և ապահովվի նրանց անվտանգությունը», - ասել է նա։
Զախարովան հավելել է, որ այս դեպքում Ռուսաստանի Դաշնությունը կաջակցի այդ գործընթացներին՝ ադրբեջանական կողմի հետ շփումներում։

России известно, что часть выехавших из Нагорного Карабаха армян планирует вернуться - Захарова
Россия получает информацию, что часть жителей Нагорного Карабаха, покинувших ранее регион, планирует вернуться, Москва поддержит этот процесс. Об этом заявила на брифинге официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Мы получаем информацию, что часть жителей Карабаха думает вернуться, если для этого будут созданы условия и будет обеспечена их безопасность», - сказала она.
Захарова добавила, что в таком случае РФ будет оказывать содействие этим процессам в контактах с азербайджанской стороной.