Պուտինին վստահում է ռուսների 77 տոկոսը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի նկատմամբ ռուսների վստահության մակարդակը, սեպտեմբերի 25-ից հոկտեմբերի 1-ը անցկացված հարցման համաձայն, վերջին շաբաթվա ընթացքում նվազել է 0,3 տոկոսային կետով և կազմում է 77%: Սրանք Հասարակական կարծիքի ուսումնասիրման համառուսաստանյան կենտրոնի (ՎՑԻՕՄ) տվյալներն են։
Հարցումն անցկացվել է 1,6 հազար չափահաս ռուսների շրջանում։
«Պուտինին վստահելու հարցին դրական են պատասխանել հարցման մասնակիցների 77%-ը (մինուս 0,3 տոկոսային կետ), իսկ նախագահի գործունեության հավանության մակարդակը նվազել է 0,1 տոկոսային կետով և կազմում է 73,6%», - նշվում է հետազոտության մեջ։
Ռուսաստանի կառավարության գործունեությանը հավանություն է տալիս հարցվածների 48,5%-ը (փոփոխություններ չկան), իսկ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի աշխատանքը՝ հարցվածների 51,1%-ը (փոփոխություններ չկան): Միշուստինին վստահություն է հայտնել հարցվածների 60,2%-ը (գումարած 0,2 տոկոսային կետ)։

ВЦИОМ: уровень доверия россиян Путину составил 77%
Уровень доверия россиян президенту РФ Владимиру Путину согласно опросу, проведенному с 25 сентября по 1 октября, за последнюю неделю снизился на 0,3 п.п. и составляет 77%. Таковы данные Всероссийского центра изучения общественного мнения (ВЦИОМ).
Опрос проводился среди 1,6 тыс. совершеннолетних россиян.
"На вопрос о доверии Путину положительно ответили 77% участников опроса (минус 0,3 п.п.), а уровень одобрения деятельности президента снизился на 0,1 п.п. и составляет 73,6%", - отмечается в исследовании.
Деятельность правительства РФ одобряют 48,5% опрошенных (без изменений), а работу председателя правительства Михаила Мишустина - 51,1% респондентов (без изменений). О доверии Мишустину заявили 60,2% опрошенных (плюс 0,2 п.п.).