Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղություն հաստատելու նոր հնարավորություն է բացվել. Թուրքիայի պաշտպանության նախարար
09/10/2023 13:57
Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը հայտարարել է, որ Անկարան անվերապահորեն աջակցում է ադրբեջանական բանակի կողմից «տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու օրինական քայլերին»։
Նա նշել է, որ այժմ նոր հնարավորություն է բացվել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև կայուն խաղաղություն հաստատելու համար։
«Մենք ակնկալում ենք, որ Հայաստանը դա կգիտակցի և կգործի։ Հուսով ենք, որ հնարավորինս արագ կհաջողվի հասնել համապարփակ կարգավորման՝ հանուն տարածաշրջանի կայունության և բարգավաճման», - ասել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարը:

Яшар Гюлер: Открылась новая возможность для установления устойчивого мира между Азербайджаном и Арменией
09/10/2023 13:43
Мы поддерживаем законные шаги, предпринятые азербайджанской армией для защиты территориальной целостности, об этом заявил министр национальной обороны Турции Яшар Гюлер.
Он отметил, что сейчас открылась новая возможность для установления устойчивого и мира между Азербайджаном и Арменией:
"Мы ждем от Армении осознания этого и действий. Надеемся, что всесторонняя нормализация во имя стабильности и благополучия региона будет достигнута как можно скорее".