Այս պահի դրությամբ ՀՀ կառավարությունը 100 հազար դրամ աջակցություն է տրամադրել  52 հազար 600 արցախցիների
12/10/2023 11:19
Այս պահի դրությամբ ՀՀ կառավարությունը 100 հազար դրամ աջակցություն է տրամադրել 52 հազար 600 արցախցիների
Այս պահի դրությամբ ՀՀ կառավարությունը 100 հազար դրամ աջակցություն է տրամադրել  52 հազար 600 բռնի տեղահանված արցախցիների:
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը կառավարության նիստում զեկուցեց, որ վաղը 100 հազար դրամներ կհատկացնեն նաև 13 հազար 500-ին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե կարող են լինել մարդիկ, ովքեր, ելնելով սոցիալական վիճակից, գուցե չդիմեն աջակցություն ստանալու համար:
«Կարող են համարել, որ նման կարիք ու անհրաժեշտություն չունեն, բայց ես ենթադրում եմ, որ, ինչքան էլ տարօրինակ հնչի, հնրավոր է, որ  մեր տեղեկատվությունը ոչ բոլորին է հասել այս պրոցեսի վերաբերյալ, որովհետև գյուղերում  մարդիկ են տեղավորվել ու այդ գործընթացի մեջ չեն  հասցրել մանրամասներին ծանոթանալ: Մենք ունենք մարդկանց ցանկը, երբ մյուս շաբաթվա կեսին կտեսնենք, որ թիվը նվազել է, կարող ենք նույնականացնելով տեսնել այն մարդկանց, ովքեր քարտային հաշիվներ չեն բացել ու մեր սոցիալական ծառայությունների, ՏԻՄ-երի միջոցով գնանք այդ մարդկանց հետ կոնտակտի, թե ինչու հաշիվ չեն բացել, ինչն է պատճառը: Նրանց պետք է աջակցել», - ասաց վարչապետը:

По 100 000 драмов от правительства уже получили 52 600 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
12/10/2023 12:47
Почти 52 600 человек, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, уже получили единовременную сумму в 100 000 драмов, об этом на заседании правительства сообщил вице-премьер Тигран Хачатрян.
«100 000 драмов выдается каждому переселенцу из Нагорного Карабаха, независимо от возраста. Исключение составляют те, кто находится за пределами Республики Армения. На данный момент деньги переведены на карточные счета 52 600 человек.
Мы суммируем показатели в течение каждой недели, выявляем все дополнительные данные и в конце недели делаем перечисление.Завтра будут перечислены деньги еще 13 300 переселенцам», - сообщил вице-премьер.