Մոսկվան Եվրախորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը համարում է սադրիչ
Մոսկվան հոկտեմբերի 17-ին Եվրախորհրդարանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը համարում է բացարձակ սադրիչ, այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկին։
Պաշտոնյան հավելել է, որ Հայաստանի առաջնորդը «թռիչքներ է կատարում Զելենսկու ճանապարհով»։ Բացի այդ, ըստ աղբյուրի, փորձ է արվում Հայաստանը Մոլդովայի նման վերածել մեկ այլ Ուկրաինայի։
«Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ակտիվորեն գնում է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետքերով։ Հոկտեմբերի 17-ին Եվրախորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը մենք համարում ենք բացարձակ անպատասխանատու և սադրիչ, հատկապես, Ռուսաստանի և հայ-ռուսական հարաբերությունների առնչությամբ»,- ասել է լրատվամիջոցի աղբյուրը։

Москва расценивает выступление Пашиняна в Европарламенте как абсолютно провокационное
Премьер-министр Армении Никол Пашинян активно идет по стопам президента Украины Владимира Зеленского. Об этом ТАСС заявил высокопоставленный источник в Москве.
«Расцениваем выступление премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Европарламенте 17 октября как абсолютно безответственное и провокационное, особенно в том, что касается России и российско-армянских отношений», - сказал источник.
«Видим, как Армению пытаются превратить в Украину №3, если считать Молдавию Украиной №2, а Пашинян семимильными шагами идет по пути Владимира Зеленского», - отметил он.