Պատերազմից հետո Հայաստանը ԼՂ-ում ներկայություն չի ունեցել, անվտանգության երաշխավորները եղել են ռուս խաղաղապահները. ՔՊ պատգամավոր
18/10/2023 15:23
ՀՀ կառավարությունն անում է ամեն ինչ, որ ապահովի Հայաստանի անվտանգությունը, ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը, ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը։
Ըստ նրա՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական բոլոր գործողություններն ուղղված են սրան։
Նա Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ելույթում որևէ սադրանք չի տեսնում՝ ինչպես նշել են Ռուսաստանից։ Ընդհակառակը, ելույթը որակեց «շատ լավ»։
Ըստ Խանդանյանի՝ Հայաստանը 44-օրյա պատերազմից հետո ԼՂ-ում ներկայություն չի ունեցել, անվտանգության երաշխավորները եղել են ռուս խաղաղապահները։

После войны у Армении не было присутствия в Нагорном Карабахе, гарантами безопасности были российские миротворцы - Ханданян
18/10/2023 15:50
Правительство Армении делает все для обеспечения безопасности, суверенитета и территориальной целостности Армении, заявил журналистам сегодня в парламенте председатель комиссии НС по внешним связям Саркис Ханданян.
По его словам, все внешнеполитические действия Армении направлены на это.
Никакой провокации во вчерашнем выступлении Никола Пашиняна он не видит, как отметили из России.
Напротив, он охарактеризовал выступление как «очень хорошее».
По словам Ханданяна, после 44-дневной войны Армения не имела присутствия в Нагорном Карабахе, гарантами безопасности были российские миротворцы.