Ծառայակիցներին սնունդ տանելու ճանապարհին հակառակորդի կրակից զոհված Արամ Քոչարյանը հետմահու պարգևատրվել է
19/10/2023 14:29
Հոկտեմբերի 2-ին սնունդ տեղափոխող մեքենայի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով զոհված զինծառայող Արամ Քոչարյանը ՀՀ նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել է մարտական ծառայության մեդալով։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի և «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին և 9-րդ մասերի.
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության N զորամասի ժամկետային պարտադիր զինծառայող, շարքային Արամ Տիգրանի Քոչարյանին հետմահու պարգևատրել Մարտական ծառայության մեդալով», - ասված է հրամանագրում։

Военнослужащий Арам Кочарян посмертно награжден медалью «За боевую службу»
Указом президента Республики Армения, военнослужащий Арам Кочарян, погибший 2 октября в результате обстрела ВС Азербайджана машины ВС Армении, перевозившей продовольствие для личного состава боевых позиций, награжден медалью за боевые заслуги посмертно.
«Принимая за основу ходатайство премьер-министра в соответствии со статьей 136 Конституции, а также статьей 5.3, частями 1 и 9 Закона «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения», за проявленное мужество и непоколебимую самоотверженность при защите рубежей Родины солдат-срочник воинской части N Министерства обороны Республики Армения рядовой Арам Тигранович Кочарян посмертно награжден медалью «За боевую службу», - говорится в указе.