Արցախի նախագահը հրապարակային խոսք կասի
Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում հրապարակային խոսք կասի։ Այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, զանգվածային որոշ լրատվամիջոցներով ու սոցիալական ցանցերում տարածվող կեղծ տեղեկությունները, թե իբր սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողություններից հետո Արցախի Հանրապետության կառավարությունը տարբեր քաղաքացիներից գնել է բնակարաններ կամ գույք, տրամադրել փոխառություններ կամ կանխիկ գումարներ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Հորդորում ենք նման տեղեկությունների տիրապետող քաղաքացիներին դիմել ՀՀ իրավապահ մարմիններին, ներկայացնել հանցագործության մասին համապատասխան հաղորդումներ:
Հարգելի՛ հայրենակիցներ, հատկապես այս բարդ ժամանակաշրջանում կոչ ենք անում տուրք չտալ տարբեր նպատակներ հետապնդող կեղծ և չճշտված տեղեկություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ այս և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում կանդրադառնա հրապարակային իր խոսքում», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Президент Арцаха выступит с публичной речью
Президент Арцаха Самвел Шахраманян в ближайшее время выступит с публичной речью. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
"Уважаемые соотечественники, распространяемая некоторыми средствами массовой информации и в социальных сетях ложная информация о том, что после военных действий 19 сентября правительство Республики Арцах скупало у различных граждан квартиры или недвижимость, предоставляло кредиты или наличные деньги, не соответствует действительности.
Призываем граждан, располагающих такой информацией, обратиться в правоохранительные органы Республики Армения, подать соответствующие сообщения о преступлении.
Дорогие соотечественники, особенно в этот непростой период, мы призываем вас не отдавать должное ложной и непроверенной информации, преследующей разные цели.
Сообщаем вам, что президент Самвел Шахраманян в ближайшее время коснется этого и ряда других вопросов в своем публичном выступлении", - говорится в сообщении.