Աննախադեպ ծրագիր հանրային ծառայողների համար՝ ՄԼ Մայնինգ ընկերության կողմից
ML Mining ընկերության կողմից Բաբաջանյան 42/5 հասցեում կառուցվող Նոր Երևան Թաղամասի շուրջ 1000 բնակարաններ շուկայականից էականորեն ցածր գնով կհատկացվեն հանրային ծառայողներին։
Ըստ կառավարության որոշման հիմնավորման՝ հաշվի առնելով բնակարանային շինարարության խթանման մասով պետության հանձնառությունը, ինչպես նաև եկամտային հարկի վերադարձման արտոնության պարագայում բնակչության բավական լայն շրջանակի կողմից առաջնային շուկայից բնակարան ձեռք բերելու հետաքրքրության աճման միտումներն, ինչպես նաև հանրային ծառայողների շրջանակում կատարված հարցումները և ստացած լայն արձագանքը՝ ծրագիրը դիտարկվել է նպատակահարմար և իրագործելի:
Ըստ կառավարության հոկտեմբերի 19-ի նիստի որոշման հիմնավորման՝ ծրագրի իրականացման առաջին փուլում բնակարաններ կստանան 700 հանրային ծառայողներ, իսկ երկրորդ փուլում՝ ևս 300-ը։ Հանրային ծառայողների համար կկառուցվի նաև 700 ավտոկայանատեղիներ։

Беспрецедентная программа для госслужащих от компании МЛ Майнинг
Около 1000 квартир в квартале Новый Ереван, строящемся компанией "МЛ Майнинг" на улице Бабаджаняна, 42/5, будут выделены госслужащим по значительно более низкой цене, чем рыночная. Согласно обоснованию решения правительства, принимая во внимание обязательства государства по стимулированию жилищного строительства, а также с учетом растущего интереса широкого круга населения к приобретению квартиры на первичном рынке в случае льготы по возврату подоходного налога, а также опросов, проведенных среди госслужащих и полученного широкого отклика, программа была признана целесообразной и осуществимой.
Согласно обоснованию решения заседания правительства от 19 октября, на первом этапе реализации программы квартиры получат 700 госслужащих, на втором этапе - еще 300. Для госслужащих также будет построено 700 парковочных мест.