Երևանը Թեհրանից «3+3» ձևաչափով ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպման հրավեր է ստացել
Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հրավեր է ստացել իրանական կողմից՝ մասնակցելու «3+3» ձևաչափով բանակցություններին, այս մասին լրագրողներին ասել է ՀՀ փոխարտգործնախարար Վահան Կոստանյանը։
Նրա խոսքով՝ հանդիպումը նախատեսված է Թեհրանում, ներկա պահին իրանցի գործընկերների հետ մշակվում են հանդիպման մանրամասները։
«Երբ վերջանական որոշում կլինի, այդ մասին կհայտարարվի»,- ասել է Կոստանյանը։
Հիշեցնենք՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով դիվանագիտական աղբյուրներին, հայտնել էին, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Իրանի արտգործնախարարները առաջիկայում կհանդիպեն Թեհրանում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 10-ին Հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Երևանը պատրաստ է այդ ձևաչափով հանդիպումներին:

Ереван получил от Тегерана приглашение на встречу в формате «3+3»
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян получил приглашение от иранской стороны принять участие в переговорах в формате «3+3», сообщил журналистам заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян.
По его словам, встреча планируется в Тегеране, на данный момент детали встречи уточняются с иранскими партнерами.
«Когда будет окончательное решение, об этом будет объявлено», - сказал Костанян.
Ранее о возможности проведения встречи глав МИД Армении, Азербайджана, Грузии, Турции, России и Ирана в формате «3+3» сообщили азербайджанские СМИ со ссылкой на дипломатический источник.