«Երեկվա միտինգն  իրենց սրտով ոնց պետք է՝ անցել է, ուրախանալու առիթ կա»․ Անդրանիկ Քոչարյանը, Գուրգեն Արսենյանն ու Սամվել Բաբայանը՝ բարձր տրամադրությամբ զբոսնելիս
21/10/2023 19:20
«Երեկվա միտինգն իրենց սրտով ոնց պետք է՝ անցել է, ուրախանալու առիթ կա»․ Անդրանիկ Քոչարյանը, Գուրգեն Արսենյանն ու Սամվել Բաբայանը՝ բարձր տրամադրությամբ զբոսնելիս
Makaryan news-ը լուսանկարահանել է ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանին, Գուրգեն Արսենյանին,  ինչպես նաև Արցախի ԱԽ նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանին՝ միասին ուրախ զբոսնելիս։
«Երեկվա միտինգն  իրենց սրտով ոնց պետք է՝ անցել է, իրենք էլ Երևանի կենտրոնում են, ոչ թե Բաքվի բանտում, այսինքն` ժպտալու և ուրախանալու առիթ հաստատ կա»,- նշված է հրապարակման մեջ։
Տեղեկացվում է նաև, որ Քոչարյանի, Արսենյանի ու Բաբայանի հետ է եղել ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը ևս, պարզապես այդ պահին  կադրից դուրս է մնացել, քանի որ նրանցից մի փոքր հետ էր քայլում։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչության դիմաց տեղի ունեցած ակցիան շատերը կապում են Սամվել Բաբայանի ու Հայաստանի գործող իշխանությունների հետ՝ նշելով, որ նման գործողություններ հրահրելով՝ գլխավոր շահագրիգիռ կողմերը՝ Սամվել Բաբայանն ու Նիկոլ Փաշինյանը, ցանկանում են պառակտում մտցնել արցախցիների շրջանում՝ հասնելու իրենց հետապնդած նպատակներին։

«Вчерашний митинг прошел как надо, есть повод для радости» - Андраник Кочарян, Гурген Арсенян и Самвел Бабаян гуляют в приподнятом настроении
Makaryan news сфотографировал радостно прогуливающихся вместе депутатов фракции ГД Национального собрания Андраника Кочаряна, Гургена Арсеняна, а также бывшего секретаря Совета безопасности Арцаха Самвела Бабаяна.
"Вчерашний митинг прошел как надо, они в центре Еревана, а не в бакинской тюрьме, то есть повод улыбнуться и порадоваться точно есть", - отмечается в публикации.
Сообщается также, что с Кочаряном, Арсеняном и Бабаяном был также депутат фракции ГД Армен Хачатрян, но он в этот момент остался за кадром, так как шел немного позади них.
Напомним, что акцию, прошедшую вчера перед представительством Арцаха в Армении, многие связывают с Самвелом Бабаяном и нынешними властями Армении, отмечая, что, провоцируя такие действия, основные заинтересованные стороны - Самвел Бабаян и Никол Пашинян - хотят создать раскол среди арцахцев для достижения своих целей.