Հայաստանի ու Ադրբեջանի անկախության վերականգնումից ի վեր` տարածաշրջանում խաղաղության եզակի պատմական հնարավորություն է ի հայտ եկել. Բայրամով
21/10/2023 10:39
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Ադրբեջանում հավատարմագրված եվրոպական երկրների դիվանագիտական ​​ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ գործընթացի և կարգավորման հնարավոր հեռանկարները։
Բայրամովն ասել է, թե, իբր, Ադրբեջանի նախագահը երաշխավորելու է Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչների անվտանգությունը:
Նրա խոսքով` Հայաստանի ու Ադրբեջանի անկախության վերականգնումից ի վեր` տարածաշրջանում խաղաղության եզակի պատմական հնարավորություն է ի հայտ եկել:

С момента восстановления независимости Армении и Азербайджана появилась уникальная историческая возможность для установления мира в регионе - Байрамов
21/10/2023 11:35
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с главами дипломатических миссий европейских стран, аккредитованных в Азербайджане.
На встрече были обсуждены возможные перспективы мирного процесса и урегулирования между Арменией и Азербайджаном.
Байрамов заявил, что президент Азербайджана будет гарантировать безопасность жителей Нагорного Карабаха.
По его словам, с момента восстановления независимости Армении и Азербайджана в регионе появилась уникальная историческая возможность для мира.