Արցախն ընկավ, երբ Ստեփանակերտում  ծափերով Նիկոլ էին դիմավորում, երբ լուռ էին Մանվելին խաչելու ժամանակ, երբ 2021-ի ընտրություններին Արցախի ղեկավարությունը եկավ Արցախ հանձնողի շտաբ․․․ Շարունակելի
21/10/2023 17:16
Արցախն ընկավ, երբ Ստեփանակերտում ծափերով Նիկոլ էին դիմավորում, երբ լուռ էին Մանվելին խաչելու ժամանակ, երբ 2021-ի ընտրություններին Արցախի ղեկավարությունը եկավ Արցախ հանձնողի շտաբ․․․ Շարունակելի
Արցախի հանձնումն ունի կոնկրետ անուն ազգանուն՝ Նիկոլ Փաշինյան ու հաճախորդներ, գրել է ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Էդուարդ Շարմազանովը՝ հիշեցնելով՝ ինչ կործանարար քայլերի հետևանքով կորցրեցինք Արցախը․
«Պարտության, հայրենազրկման ու Արցախի հանձնման անունն է Նիկոլ Փաշինյան։
Գիտե՞ք՝ Արցախը երբ ընկավ…
Երբ Արցախից ավտոբուսներով գալիս էին Երեւան Սերժ Սարգսյանին մերժելու։
Երբ Նիկոլն Արցախի առաջին նախագահ Քոչարյանին կալանավորում էր, իսկ Ստեփանակերտում  ծափերով Նիկոլ էին դիմավորում ։
Երբ Նիկոլն ասեց՝ Արցախը Հայաստան է եւ վերջ, իսկ Ստեփանակերտի հրապարակը ցնծում էր։
Երբ լուռ էին Մանվելին խաչելու ժամանակ։
Երբ Գյումրիում Բակո Սահակյանին «Արցախի մարզպետ» անվանեցին։
Երբ 2020-ի հոկտեմբերի 19-ին Նիկոլը հրաժարվեց պատերազմը դադարեցնելու Պուտինի առաջարկից, որի համաձայն Շուշին մնալու էր հայկական վերահսկողության տակ։
Երբ աղետալի պատերազմից հետո չհամարձակվեցին Նիկոլին մերժել։
Երբ Արցախի ղեկավարությունը 2021-ի ընտրություններին եկավ ոչ թե Արցախ ազատագրողի, այլ՝ Արցախ հանձնողի շտաբ։
Երբ Նիկոլը Ալիեւի հրամանով դադարեց Արցախ գնալ։
Երբ Նիկոլը հանձնեց Լաչինն ու Աղավնոն։
Երբ 2022-ի ապրիլին Նիկոլն առաջարկում էր նշաձող իջեցնել։
Երբ Նիկոլը սկսեց բանակցել ոչ թե ռուսական, այլ բրյուսելյան ու արեւմտյան հարթակներում։
Երբ Նիկոլը Պրահայում, Բրյուսելում, Ռեկյավիկում, Երեւանում ու Գրանադայում ճանաչեց Արցախն Ադրբեջանի կազմում։
Երբ ՀՀ իշխանություններն ու իրենց վեցնոցներն արցախցիներին ինտեգրման կոչեր էին անում։
Երբ 2023-ի սեպտեմբերի 13-ին Նիկոլն ուղիղ եթերում ասաց, որ ինքը չի ներքաշվելու Ադրբեջանի Արցախի դեմ ցեղասպան պատերազմ իրականացնելու մեջ։
Երբ Նիկոլը դիտորդ էր, երբ Արցախում կոտորած էր։
Երբ Արցախը վերջին լքող Բաբայան Սամոն, միայնակ թողնելով իր հազարավոր հայրենակիցներին, առաջիններից մեկը լքեց Արցախը։

Арцах пал, когда Никола встретили аплодисментами в Степанакерте, когда молчали во время распятия Манвела, когда на выборах 2021 года руководство Арцаха пришло в штаб того, кто сдал Арцах...
У сдачи Арцаха есть конкретное имя, Никол Пашинян и клиенты, - написал представитель Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов, напомнив, что мы потеряли Арцах в результате деструктивных шагов.
«Имя поражения, лишения родины, капитуляции Арцаха – Никол Пашинян.
Знаете, когда пал Арцах...
Когда на автобусах из Арцаха приезжали в Ереван, чтобы отвергнуть Сержа Саргсяна.
Когда Никол задерживал первого президента Арцаха Кочаряна, а в Степанакерте Никола встречали аплодисментами.
Когда Никол сказал: «Арцах – это Армения и все», площадь Степанакерта ликовала.
Когда молчали во время распятия Манвела.
Когда в Гюмри Бако Саакяна называли «губернатором Арцаха».
Когда 19 октября 2020 года Никол отказался от предложения Путина о прекращении войны, согласно которому Шуши оставался бы под контролем армянской стороны.
Когда после трагической войны не решились отвергнуть Никола.
Когда руководство Арцаха пришло на выборы 2021 года не в штаб освободителя Арцаха, а в штаб того, кто сдал Арцах.
Когда Никол по приказу Алиева перестал ездить в Арцах.
Когда Никол сдал Лачин и Ахавно.
Когда в апреле 2022 года Никол предложил снизить планку.
Когда Никол начал переговоры не на российской, а на брюссельской и западной площадках.
Когда Никол признал Арцах частью Азербайджана в Праге, Брюсселе, Рейкьявике, Ереване и Гранаде.
Когда власти Армении призывали арцахцев к интеграции.
Когда 13 сентября 2023 года Никол заявил в прямом эфире, что не будет участвовать в геноцидной войне Азербайджана против Арцаха.
Когда Никол был наблюдателем, когда в Арцахе происходила резня.
Когда Бабаян Само, который заявлял, что последним покинет Арцах, оставив тысячи своих соотечественников, одним из первых покинул Арцах.
Когда была попытка возложить вину за сдачу Арцаха с главного виновника Никола на новое 10-дневное правительство дней.