Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է Արարատ Միրզոյանին
Հոկտեմբերի 23-ին Թեհրանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
«Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև ձևավորվել է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների հազարամյա եղբայրության վրա:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԻԻՀ նախագահը կարևորել են տարբեր ոլորտներում ՀՀ-ԻԻՀ փոխգործակցության խորացումը և այդ ուղղությամբ պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ գործուն քայլերի իրականացումը:
Արարատ Միրզոյանը և Էբրահիմ Ռայիսին քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր»:

Арарат Мирзоян и Эбрахим Раиси обсудили вопросы региональной и международной безопасности
23 октября в Тегеране президент Исламской Республики Иран Эбрахим Раиси принял министра иностранных дел Арарата Мирзояна, сообщили в МИД.
«Стороны с удовлетворением отметили, что между двумя соседними и дружественными странами сформировался политический диалог на высоком уровне, основанный на взаимном уважении и тысячелетнем братстве двух народов.
Министр иностранных дел Республики Армения и президент Исламской Республики Иран подчеркнули важность углубления сотрудничества между Республикой Армения и Республикой Иран в различных сферах, а также осуществления эффективных шагов по реализации договоренностей в этом направлении.