Հայաստանն ու Կորեան վարում են քաղաքական ակտիվ երկխոսություն․ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրի նախարար Ան Դոկգունի գլխավորած պատվիրակությանը։
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Կորեայի միջև առևտրատնտեսական կապերի հետևողական զարգացումն ու ամրապնդումը և ողջունել պատվիրակության այցը մեր երկիր: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ Երևանում անցկացվող բանակցությունները նոր ազդակ կհաղորդեն տնտեսական փոխգործակցությանը, բիզնես կապերի ընդլայնմանն ու կնպաստեն տարբեր ուղղություններով ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը: Վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Կորեայի Հանրապետությունն ունեն քաղաքական ակտիվ երկխոսություն և ՀՀ կառավարությունը շահագրգիռ է փոխգործակցության ընդլայնմամբ:
Կորեայի Հանրապետության առևտրի նախարարը նշել է, որ իր գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև գործարարներ և տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, կորեական կողմը հետաքրքրված է էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցությամբ:
Զրուցակիցները հեռանկարային են համարել փոխգործակցությունը նաև գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության բնագավառներում: Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ քննարկումների արդյունքներով ձեռք կբերվեն կոնկրետ պայմանավորվածություններ»:

Между Арменией и Республикой Корея налажен активный политический диалог - Пашинян
«Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с министром торговли Республики Корея Ан Док Гыном.
Премьер-министр подчеркнул важность последовательного развития и укрепления торгово-экономических отношений между Арменией и Кореей и приветствовал визит делегации в нашу страну. Никол Пашинян выразил надежду, что состоявшиеся в Ереване переговоры дадут новый импульс экономическому сотрудничеству, расширению деловых связей и будут способствовать реализации инвестиционных программ в различных направлениях. Премьер-министр подчеркнул, что между Арменией и Республикой Корея налажен активный политический диалог и правительство Армении заинтересовано в расширении сотрудничества.
Министр торговли Республики Корея отметил, что в возглавляемую им делегацию также входят бизнесмены и представители различных организаций, корейская сторона заинтересована в сотрудничестве в сферах энергетики, инфраструктуры и высоких технологий.
Собеседники также посчитали перспективным сотрудничество в сферах сельского хозяйства и туризма. Стороны выразили уверенность, что в результате обсуждений будут достигнуты конкретные договоренности».