«Ռեալ հնարավորություններ կան  կարճ ժամանակում  «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ համաձայնության գալու համար»․ Բայրամովը՝ Իգոր Խովաևին
24/10/2023 19:01
«Ռեալ հնարավորություններ կան կարճ ժամանակում «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ համաձայնության գալու համար»․ Բայրամովը՝ Իգոր Խովաևին
Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման հարցով Ռուսաստանի արտգործնախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևը Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են իրավիճակը տարածաշրջանում, «խաղաղության գործընթացի» շուրջ զարգացումները, ինչպես նաև Թեհրանում «3+3» ձևաչափով տեղի ունեցած վերջին հանդիպման արդյունքները։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակումների համաձայն՝ Բայրամովը նշել է, թե «ռեալ հնարավորություններ»  կան՝ կարճ ժամանակում  Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ համաձայնության գալու համար։

«Есть реальные возможности достичь соглашения по «мирному договору» в короткие сроки» - Байрамов Игорю Ховаеву
24/10/2023 19:28
Специальный представитель министра иностранных дел России Игорь Ховаев встретился в Баку с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым по вопросу урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
В ходе встречи обсуждалась ситуация в регионе, развитие событий вокруг «мирного процесса», а также итоги последней встречи, состоявшейся в Тегеране в формате «3+3».
Как сообщают азербайджанские СМИ, Байрамов отметил, что есть "реальные возможности" достичь соглашения по "мирному договору" между Арменией и Азербайджаном в короткие сроки.