Հայաստանը եղել ու մնում է ՀԱՊԿ անդամ. Վաղարշակ Հակոբյան
Հայաստանը եղել ու մնում է ՀԱՊԿ անդամ, լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտարարեց  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը:
«Մենք արտաքին քաղաքական վեկտորի փոփոխության օրակարգ չունենք», - ասաց նա:
ՔՊ-ականի խոսքով` Հայաստանը հարցեր ունի Ռուսաստանին:
«Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը, ռազմական առումով, այդպես չենք պատկերացրել, ինչին բախվել ենք իրականում: Հայաստանը եղել է ու մնում է ՀԱՊԿ անդամ, եղել ենք ԵԱՏՄ մաս, մնում ենք ԵԱՏՄ մաս», - ասաց նա:
Հակոբյանն ասաց, որ թե՛ Ռուսաստանում, թե՛ Հայաստանում  կան գործիչներ, ովքեր մոռանում են համագործակցության հիմքերն ու  տարբեր գնահատականներ են տալիս:
«Բայց ես խորհուրդ եմ տալիս, որ մենք կարևորի մասին խոսենք», - նշեց պատգամավորը` ընդգծելով, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում չկա որևէ հարց, որ հնարավոր չլինի կարգավորել:

Армения была и остается членом ОДКБ - Вагаршак Акопян
Армения была и остается членом ОДКБ, об этом в беседе с журналистами заявил депутат фракции «Гражданский договор» Вагаршак Акопян.
«У нас нет повестки смены вектора внешней политики», - сказал он.
По словам депутата ГД, у Армении есть вопросы к России.
«Не так мы представляли сотрудничество с Россией в военном плане, с чем столкнулись на самом деле. Армения была и остается членом ОДКБ, мы были частью ЕАЭС и остаемся частью ЕАЭС», - сказал он.
Акопян отметил, что и в России, и в Армении есть деятели, которые забывают основы сотрудничества и дают разные оценки.
«Но я советую говорить о важных вещах», - отметил депутат, подчеркнув, что в армяно-российских отношениях нет неразрешимых вопросов.