ՀՀ-ում ԵՄ առաքելության փոխղեկավարը Կանադայի պատվիրակությանը ներկայացրել է անվտանգության զարգացումները
26/10/2023 15:26
«Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելությունն այսօր պատիվ է ունեցել հյուրընկալելու Կանադայի արտգործնախարարի գլխավորած պատվիրակությանը». X-ի իր էջում  տեղեկացնում է ԵՄ դիտորդական առաքելությունը։
Կանադայի ԱԳ նախարար Մելանի Ջոլի և Հայաստանում Կանադայի դեսպան Էնդրյու Թերները միացել են Ջերմուկում դիտորդներին։ ԵՄ առաքելության ղեկավարի տեղակալ Մարեկ Կուբերսկին պատվիրակությանը ներկայացրել է անվտանգության զարգացումները և քննարկել Կանադայի առաքելությունում ապագա ներդրումը։

Заместитель руководителя миссии ЕС в Армении представил делегации из Канады развитие событий в сфере безопасности
26/10/2023 15:42
"Сегодня миссия наблюдателей ЕС в Армении имела честь принимать делегацию во главе с министром иностранных дел Канады", на своей странице X сообщила Миссия наблюдателей ЕС.
К наблюдателям в Джермуке присоединились министр иностранных дел Канады Мелани Жоли и посол Канады в Армении Эндрю Тернер. Заместитель руководителя миссии ЕС Марек Куберски представил делегации ситуацию в области безопасности и обсудил будущий вклад Канады в миссию.