Արցախի հակամարտությունը լուծված չէ. Օհանյան
ՀՀ-ի շուրջ անվտանգության միջավայրը տարեցտարի ավելի փխրուն ու վտանգավոր է  դառնում. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին ասաց ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
«Ակնհայտ է՝ Ադրբեջանի ապօրինի հանցագործ գործողությունների արդյունք է, և որքան էլ միջազգային հանրությունը, մեզ աջակից շատ-շատ երկրներ այդ ամենի մասին արտահայտվում են, գետնի վրա Ադրբեջանը շարունակում է ապօրինի գործողությունները և ուժի լեզվով խոսելու վարքագիը։ Այս ամենը տեղի է ունենում և ունեցել ՀՀ իշխանությունների անգրագետ, ապիկար և շատ ժամանակահատվածներում դավաճանական կեցվածքի շնորհիվ», - ասաց նա։
Պատգամավորը հայտարարեց, որ ինչպես ինքը, այնպես էլ մեր հայրենակիցների մեծ մասը գտնում են,  որ Արցախի հակամարտությունը լուծված չէ։
«Արցախը հայաթափելով՝ խնդիրը չի լուծվել։ Մենք պետք է փաստենք, որ նրա սուբյեկտայնության պահպանման և նրա ժողովրդի անվտանգության ապահովման և ինչու չէ՝ նաև Արցախի տարածքին տեր կանգնելու հետագային միտված մեր գործողություններում բանակցությունները, գոյություն ունեցող համապատասխան ձևաչափով, այլընտրանք չունեն», - ասաց նա։

Арцахский конфликт не решен - Оганян
Обстановка безопасности вокруг Армении с каждым годом становится все более хрупкой и опасной. Об этом на брифинге НС заявил руководитель фракции «Армения» НС Сейран Оганян.
«Очевидно, что это результат незаконных преступных действий Азербайджана, и как бы международное сообщество, многие страны, которые нас поддерживают, высказывались об этом, Азербайджан продолжает свои незаконные действия и поведение, говорящее на языке силы. Все это происходит и произошло благодаря невежественному, нечестному и во многих периодах предательскому отношению властей Армении», - сказал он.
Депутат заявил, что и он, и большинство наших соотечественников считают, что Арцахский конфликт не решен.
«Обезлюдив Арцах - проблема не решена. Мы должны констатировать, что в наших действиях, направленных на сохранение субъектности Арцаха и обеспечение безопасности его народа, нет альтернативы переговорам в существующем соответствующем формате», - сказал он.