Բեռլինից Երևան և հակառակ ուղղությամբ կիրականացվի ուղիղ չվերթ
Բեռլինից Երևան և հակառակ ուղղությամբ կիրականացվի ուղիղ չվերթ, այն կմեկնարկի 2024 թվականի մայիսի վերջից: Այս մասին հայտնել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Բեռլինի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, պրոֆ. դոկտ. Մարտին Պեցոլդի և Միքայել Մինասյանի (Եվրոպացի և հայ մասնագետների ասոցիացիա) հետ միասին ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում բազմաթիվ քննարկումներ է ունեցել Eurowings-ի հետ և աշխատանք տարել, որպեսզի այս թռիչքային ուղին ներառվի ամառային չվերթերի ցանկում:
Ուրախ ենք հայտնել, որ քննարկումների արդյունքը դրական է: Սա հնարավորություն կտա Հայաստանին կրկին ավելի տեսանելի դառնալ Բեռլինի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համար, իսկ ուղիղ չվերթն, անշուշտ, կամրապնդի տնտեսական և սոցիալական կապերը»,- նշված է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանության հաղորդագրության մեջ։
Թռիչքներ արդեն կարելի է ամրագրել 2024թ. մայիսի 31-ի և ավելի ուշ ամսաթվի համար հետևյալ հղումով՝ https://www.eurowings.com/de.html։

Будет осуществляться прямой рейс из Берлина в Ереван и обратно
Прямой рейс из Берлина в Ереван и обратно начнет осуществляться с конца мая 2024 года, сообщили в посольстве Армении в Германии.
«Совместно с членом Берлинской палаты представителей, профессором, доктором Мартином Петцольдом и Микаэлом Минасяном (Ассоциация европейских и армянских профессионалов) посольство Армении в Германии в течение последних нескольких месяцев провело ряд переговоров с Eurowings и работало над включением этого маршрута в график летних рейсов.
Мы рады сообщить, что итоги обсуждений оказались положительными. Это позволит Армении снова стать более заметной для Берлина и ФРГ, а прямой рейс, безусловно, укрепит экономические и социальные связи», - говорится в сообщении посольства Армении в ФРГ.