Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածություններն առաջիկայում կիրագործվեն. Նիկոլ Փաշինյան
30/10/2023 10:58
Առաջիկայում Հայաստանի ու Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների  միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կիրագործվեն, այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Հայաստան-Թուրքիա սահմանը բացվում է 3-րդ երկրների քաղաքացիների ու դիվանագիտական անձնագիր կրողների համար:
«Նաև ենթակառուցվածքային էական աշխատանք է արվել, մենք վերազինման ուղղությամբ  աշխատել ենք Մարգարայի անցակետում ու այս առումով պատրաստ ենք զարգացումների։ Հույս ունենք՝  պայմանավորվածությունները կյանքի կկոչվեն», - հավելեց Փաշինյանը:

Достигнутые между Арменией и Турцией договоренности будут реализованы в ближайшее время - Никол Пашинян
30/10/2023 11:29
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что договоренности, достигнутые между специальными представителями Армении и Турции, будут реализованы в ближайшее время.
Граница Армения-Турция открывается для граждан 3-х стран и владельцев дипломатических паспортов.
«Также проделана значительная инфраструктурная работа, мы поработали над переоснащением КПП «Маргара» и готовы к развитию событий в этом плане. Надеемся, что договоренности будут реализованы», - добавил Пашинян.