Artsakh Career Expo` աշխատանքային տոնավաճառ արցախցիների համար
Հոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 13:00-ից 20:00-ը, «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում (հասցեն՝ Խորենացու 15) տեղի կունենա Artsakh Career Expo-ն՝ աշխատանքային տոնավաճառ արցախցիների համար։ Այս մասին տեղեկանում ենք աշխատանքային տոնավաճառի կազմակերպիչների տարածած մամուլի հաղորդագրությունից։
«Նպատակը բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին աջակցելն է զբաղվածության, սոցիալական, կրթական և աշխատանքային կյանքին ինտեգրվելու հարցերում», - ասված է հաղորդագրությունում:
Միջոցառման գլխավոր հովանավորներն են «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնը և Imagine Life-ը:
Artsakh Career Expo-ի կազմակերպչական ընթացքը մեկնարկել է սեպտեմբերի 29-ից: Իրենց թափուր հաստիքները կներկայացնեն 40-ից ավելի գործընկեր կազմակերպություններ, այդ թվում՝ Galaxy Group of Companies-ը, Food Republic Yerevan-ը, Yeremyan Projects-ը, Soft Construct-ը, Ucom-ը, Globbing-ը:
Էքսպոյի շրջանակներում լինելու են կրթական ծրագրեր, որոնք ներկայացնելու են Teach for Armenia-ն, MEDU-ն և Marketers Community The First Business School in Armenia-ն: ICF-ը՝ լինելով միջազգային քոուչինգի ֆեդերացիա, ներգրավելու է իր մասնագիտացված քոուչերին, ովքեր ունենալու են կարիերայի և անձնային աճի թեմայով մասնագիտական ելույթներ:

Artsakh Career Expo: ярмарка вакансий для арцахцев
31 октября с 13:00 до 20:00 в бизнес-центре «Элит Плаза» (Адрес: Хоренаци 15) состоится Artsakh Career Expo - ярмарка вакансий для арцахцев. Об этом сообщают организаторы ярмарки труда.
«Цель ярмарки - поддержать наших вынужденных переселенцев в вопросах занятости, интеграции в социальную, образовательную и трудовую жизнь», - говорится в сообщении.
Главные спонсоры мероприятия - Бизнес-центр «Элит Плаза» и Imagine Life.
Организационный процесс Artsakh Career Expo стартовал 29 сентября. Свои вакансии представят более 40 партнерских организаций, в том числе Galaxy Group of Companies, Food Republic Yerevan, Yeremyan Projects, Soft Construct, Ucom, Globbing.
В рамках выставки будут организованы образовательные программы, которые будут представлены Teach for Armenia, MEDU и Marketers Community The First Business School in Armenia. ICF, будучи международной федерацией коучинга, привлечет своих специализированных тренеров, которые будут выступать на тему карьеры и личностного роста.